Společně zvítězíme.

4. 12. 2023 4:39:07
Mezinárodní podpora, které se Izraeli v této strašné válce dostává, včetně amerických letadlových lodí, jako zastrašujícího prostředku a posily, poskytuje Izraelcům pocit podpory a záruky.

Nesmíme však zapomínat, že žádná příprava a zbraně nemohou nahradit vzájemné spojení: náš hlavní štít proti všem hrozbám.

Právě naše rozdělení podněcuje, povzbuzuje a posiluje naše nepřátele. Čím více jsme rozděleni, tím více jsou naši nepřátelé odhodláni nás zničit. Pokud se chopíme iniciativy a budeme se snažit budovat soudržnou společnost zde v Izraeli nejen v dobách národního utrpení, budeme mít trvalou bezpečnost a mír, protože ty závisí především na naší jednotě.

Vztah, který mezi námi existuje, by nám měl dodat jistotu, že jsme jeden národ, který navzdory rozdílům zůstává stále spojen. Tam, kde je situace opačná, začíná válka. Když je nepříteli jasné, že nejsme dostatečně jednotní, abychom se mohli bránit, ploty, které nás mají chránit, jsou snadno prolomitelné.

Musíme vymýtit nepřátele, kteří nás chtějí rozdělit: vnější i vnitřní nepřátele. Vnější nepřátelé jsou teroristé, před kterými máme právo se chránit, a naši vnitřní nepřátelé, které musíme také zničit, jsou špatné a škodlivé myšlenky, záměry a touhy, které nás rozdělují a způsobují vzájemné odmítání.

Proto, pomineme-li vojenská opatření, naší první a hlavní snahou musí být sjednotit naše řady a vytvořit mezi námi neochvějnou sílu, jinak bude každá další válka horší a bolestivější než ta předchozí. Dějiny nám poskytly živý důkaz, že pokud se nespojíme v jednotný celek, naše existence nebude mít žádný smysl a zůstaneme navždy pronásledovaným národem.

Naší největší výzvou je vybudovat pevné silové pole spojení, pocit jednoty, který zůstane i v době míru, a ne jen jako útěcha nebo podpora v době války. Je životně důležité, abychom toho dosáhli. Jednota je naším štítem v každé době a její nedostatek přivolává na nás problémy. V knize Shem MiShmuel se píše: „Až bude obnovena jednota Izraele, zlo v něm nebude mít místo, kam by usadilo chyby a vnější síly, neboť když budou jako jeden člověk s jedním srdcem, budou jako pevná síla proti silám zla.“

V knize Maor VaSehemesh se tato slova opakují: „Hlavní ochranou proti neštěstím je láska a sjednocení. Když v Izraeli panuje vzájemná láska, sjednocení a přátelství, nemůže je postihnout žádné neštěstí a tím jsou všechna příkoří a utrpení zažehnána.“ Vidíme tedy, že spojení není jen ochranou, kterou bychom měli postavit pouze v dobách utrpení židovského národa; sjednocení je naší největší zbraní k dosažení úspěchu, prosperity a jistoty vždy.

Před zničením Chrámu, které bylo způsobeno bezdůvodnou nenávistí, naši předkové vybudovali jedinečný systém spojení jako základ izraelského národa. Místo, aby potlačovali něčí vlastnosti nebo názory, využili individuální schopnosti pro kolektivní dobro a vytvořili společnost, která podporovala osobní naplnění a zároveň posilovala sociální strukturu.

Abychom se sjednotili, nemusíme potlačovat nebo zmírňovat své rozdíly. Je třeba, abychom se povznesli nad vše, co nás rozděluje, a našli společný základ. Stejnou jednoduchou, ale fungující metodu spojení, kterou naši předkové zdokonalili a zavázali se ji sdílet s národy světa, dnes musíme v zájmu přežití naší společnosti bezpodmínečně uskutečnit.

Autor: Michael Laitman | pondělí 4.12.2023 4:39 | karma článku: 7.46 | přečteno: 113x

Další články blogera

Michael Laitman

Může se naše vnímání změnit?

Realitu vnímáme prostřednictvím smyslů, které máme společné se zvířaty: zrakem, sluchem, čichem, chutí a hmatem.

29.2.2024 v 4:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse

Michael Laitman

Život uběhl jako sen

Ví člověk opravdu, co chce? Nikdy to neví. Zeptejte se starších lidí a oni vám to řeknou: „Nestačili jsme si ani uvědomit, jak jsme život prožili a co jsme v něm vlastně dělali. Naráz někam proklouzl.“

28.2.2024 v 4:52 | Karma článku: 11.97 | Přečteno: 248 | Diskuse

Michael Laitman

Duchovno není jen pro izolované skupiny. Je pro celé lidstvo.

Omar Chajjám, muž, který se hluboce ponořil do hledání smyslu života, dospěl k závěru, že vše, čeho si kdysi vážil a pro co žil, je zbytečné. Jeho poznání se odráží v celém jeho díle a poukazuje na marnost jeho snah.

26.2.2024 v 4:56 | Karma článku: 6.33 | Přečteno: 81 | Diskuse

Michael Laitman

Imigrační krize v New Yorku je neúnosná

V poslední době se hodně mluví o imigrační krizi v New Yorku. Stále více migrantů se zabydluje v ulicích Manhattanu, kde si v chladných zimních měsících staví stany a přespávají na chodnících.

23.2.2024 v 4:11 | Karma článku: 16.15 | Přečteno: 553 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Kužel

Kapitalismus asistovaný

Běžné definice kapitalismu jsou založeny na Marxově pojetí historie lidstva. Podle něj je tím nejpodstatnějším rozvoj výrobních vztahů a výrobních prostředků. Jsou ovšem i pohledy jiné, a to jak na historii, tak na kapitalismus.

2.3.2024 v 9:43 | Karma článku: 9.97 | Přečteno: 313 | Diskuse

Jaroslav Herda

Novinářská etika vepsí

Házet novináře nebo lidi jakékoli jiné profese do jednoho sprostého pytle vede jen k přebíraní stereotypů myšlení a vytváří další konfliktní situace. Ale na hrubou část pytle hrubá záplata sedí.

2.3.2024 v 9:42 | Karma článku: 7.03 | Přečteno: 285 |

Filip Vracovský

Řízek k nám přimašíroval z Itálie ? A co knedlo, vepřo , zelo ?

Povídání na sobotu.... Lehkou nohou přes bílá místa na mapách našich talířů... Doufrám, že máte nabroušené nože a vyleštěné vidličky.... Začínáme....

2.3.2024 v 9:20 | Karma článku: 24.06 | Přečteno: 2068 |

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky CXXIX. (o sněženkách, klimatu a jaru)

Když sněženky se vyrojily, šeptám s úsměvem pošetilým: „Dík, Pane, žes byl milostiv, děkuju, že jsem ještě živ! – Tak snad budeš i za rok, jsi-li.“

2.3.2024 v 9:00 | Karma článku: 26.54 | Přečteno: 322 | Diskuse

Vlastimil Nesrsta

Teda paní doktor, ten Váš backhand je opravdu famózní

Paní doktor se po pochvale od spoluhráče lehce zapýřila a radostně poskočila. Právě se jí podařilo dostat míček dlouhým obloukem přes síť a donutit soupeře k chybě.

2.3.2024 v 7:44 | Karma článku: 13.28 | Přečteno: 221 | Diskuse
Počet článků 512 Celková karma 8.45 Průměrná čtenost 439

Michael Laitman - Profesor ontologie, PhD ve filozofiii a kabale a MSc v bio-kybernetice. Zakladatel a president Bnej Baruch vzdělávací světové organizace zabývající se autentickou Kabalou - vědou o spojení mezi lidmi rozkrývající odpověď na otázku "Co je smyslem života" a jak toho dosáhnout. Více o Bnej Baruch v ČR zde.
Co je Kabala a jak vám prakticky může pomoci v životě se dozvíte v bezplatných kurzech na Kabala Academy.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...