Jak najít radost v jednoduchém životě?

3. 07. 2020 7:55:00
V jednoduchosti leží klíč ke štěstí. Změna, kterou nyní svět potřebuje, tedy není jen vrátit se k základům, ale zpět k jednoduchosti.

Kdybychom se mohli podívat na naši planetu z vyšší perspektivy, jako když svůj pohled z vesmíru popisují astronauti, jasně bychom si uvědomili, jak ohromujícím a harmonickým, a přitom jednoduchým způsobem, bez jakéhokoliv rozdělení, Země objímá lidstvo.

Koronavirus nás vede k novému rozměru života. Dramaticky změnil naši rutinu a návyky, abychom se na sebe mohli podívat z jiného úhlu pohledu, znovu zvážit, co je podstatné a co je zbytečné.

Virus nás očistí od našeho složitého a umělého života, našeho zvráceného a těžkopádného života a vrací zpět důležitost rodinného krbu spolu s myšlenkami na správné vzdělání a jednoduchost, kterou potřebujeme.

Život začínáme velmi jednoduchým způsobem, v blízkosti přírody. Muž otěhotní ženu, dítě se narodí a potřebuje pouze základní jídlo a péči. Poté, jak dítě roste a vyvíjí se, rostou také požadavky na množství materiálních prostředků a pozornost.

Naší prioritou je honba za penězi, rozptýlení a zábava a úspěch v naší kariéře. Mrháme svou energií a nakonec se cítíme prázdní.

Jak stárneme, znovu jsme přitahováni k jednoduchosti. Není to nutně jen proto, že naše energie se v průběhu let snižuje, což je fyziologická realita, ale hlavně proto, že nás všechny fantastické a složité ozdoby světa, které jsme vytvořili, již nezajímají. Člověk v této fázi života si obvykle uvědomuje, že nejjednodušší věci jsou nejvýznamnější. Příroda jde také tímto směrem.

Místo složitosti je příroda přitahována k jednoduchosti. Proto začínáme život jednoduchým a přirozeným způsobem a také ho tak končíme. Zdá se, že čím více se vyvíjíme jako společnost, jak se stáváme vyspělejšími lidskými bytostmi, dosáhneme vrcholu, od kterého my jako společnost začneme toužit po jednoduchém, ale smysluplném životě.

Pokud prozkoumáme kulturu, kterou jsme v průběhu let vytvořili – hudbu, obrazy, tanec – všechny lidské způsoby vyjadřování hlubokých vnitřních pocitů a myšlenek – uvidíme, že každá věc, která nás inspiruje a kterou obdivujeme, je ve finále blízká přirozenosti a relativně jednoduchá. To je budoucnost lidstva.

Takže po dokončení současné, komplikované fáze, kterou svět prochází, to skončí a budeme cítit rostoucí přitažlivost k jednoduššímu životu, ve kterém zažijeme nesčetné množství příchutí, z nichž nejdůležitější je příchuť lásky.

Jednoduchost nemusí nutně znamenat ubohý život, kde není co dělat. Místo toho se jedná o život, ve kterém se blíže ztotožňujeme s přírodou, takže začneme cítit roli, k jejímuž naplnění jsme se narodili, a to, co od nás příroda chce. Všichni podvědomě chceme najít odpověď na tuto otázku, odhalit tajemství života a jeho účelu. To je nejjednodušší a také nejhlubší otázka života.

Koronavirus zrychluje vnitřní zkoumání našeho nitra. Pod tlakem přírody se probudily zásadní otázky. Virus nás očistí od našeho složitého a umělého života, našeho zvráceného a těžkopádného života a vrací zpět důležitost rodinného tepla, myšlenky na správné vzdělání a jednoduchost, kterou potřebujeme.

Život je krátký a životní styl, který nás doposud ovládal, nám neponechal čas přemýšlet o jeho účelu. Koronavirus nám dává šanci. Zve nás k přemýšlení a porozumění tomu, jak skutečně žít, ne prostě jen existovat a přežívat. Jak? Nalezením radosti z malých, ale smysluplných věcí v životě. Je to mnohem jednodušší, než se zdá.

Autor: Michael Laitman | pátek 3.7.2020 7:55 | karma článku: 15.83 | přečteno: 235x

Další články blogera

Michael Laitman

Odhalení tajemství Knihy života

Jeden mudrc kdysi řekl: „Člověk musí získat jak vědomosti, tak moudrost.“ Na otázku, jaký je mezi nimi rozdíl, odpověděl: „Vědomosti se získávají čtením knih, moudrost se získává čtením knihy, kterou jsi ty sám.“

28.3.2024 v 4:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Michael Laitman

Jak na to, abychom se mohli rozhodovat s jistotou a správně?

Přesvědčivá a správná rozhodnutí můžeme učinit tehdy, pokud získáme předem absolutní znalost jejich výsledku tak, že dokážeme pozorovat naši současnost jakoby z budoucnosti.

26.3.2024 v 4:31 | Karma článku: 5.30 | Přečteno: 90 | Diskuse

Michael Laitman

Štěstí nelze nalézt

Pokud nás štěstí skutečně provází, neznamená to, že jsem šťastný jen já. Znamená to, že jsou šťastní ostatní a my na tom musíme neustále pracovat, a není to lehký úkol. Právě proto je to cesta ke smysluplnému a šťastnému životu.

24.3.2024 v 5:15 | Karma článku: 7.57 | Přečteno: 122 | Diskuse

Michael Laitman

Purim

Purim je skutečně významným svátkem, protože představuje osvobození lidstva od strašlivého dědictví, které jsme dostali od Stvořitele.

22.3.2024 v 4:44 | Karma článku: 10.94 | Přečteno: 221 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Pražák

Mají mít staří lidé přednost?

Ráno jsem vstala levou nohou. Začalo to už předchozí večer, vnučka mi říkala do telefonu, že tam u nich přepadl nějaký mladý mizera staříka, který sotva chodil. Okradl ho a srazil na zem, až si ten pán pohmoždil ruku a odřel tvář.

28.3.2024 v 14:34 | Karma článku: 7.49 | Přečteno: 98 | Diskuse

Jan Ziegler

Komunistický guru Marx byl vykořisťovatelem a hrubým člověkem

Na zakladateli vědeckého socialismu toho nebylo moc vědeckého a dělníky vůbec nemusel. Viděl v nich pouze nástroje (užitečné idioty), které svrhnou kapitalismus. Nenáviděl Židy a Slovany včetně Čechů.

28.3.2024 v 13:30 | Karma článku: 12.74 | Přečteno: 142 | Diskuse

Rudolf Pekař

Bacha na sváteční cyklisty

Začátek jara přináší nejen kvetoucí přírodu, ale také návrat cyklistů na silnice. Bohužel, spolu s nimi se objevují i tzv. sváteční cyklisté, kteří se chovají neopatrně a nezodpovědně.

28.3.2024 v 12:17 | Karma článku: 5.46 | Přečteno: 139 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Velký pátek jako příležitost

Už několik let je v "portfoliu" státních svátků i Velký pátek, který by mohl být vhodnou příležitostí k uvědomění si tzv. evropských hodnot, s nimiž se poslední léta mediálně žongluje.

28.3.2024 v 9:34 | Karma článku: 15.26 | Přečteno: 210 | Diskuse

Filip Vracovský

Jak to vypadá Mordor ( Rusko ) už nám klepe na dveře ?

Krátká předsváteční úvaha ... Taky vás některé uklidňující zprávy spíš rozruší ? Račte vstoupit .....

28.3.2024 v 9:00 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 379 |
Počet článků 524 Celková karma 7.88 Průměrná čtenost 433

Michael Laitman - Profesor ontologie, PhD ve filozofiii a kabale a MSc v bio-kybernetice. Zakladatel a president Bnej Baruch vzdělávací světové organizace zabývající se autentickou Kabalou - vědou o spojení mezi lidmi rozkrývající odpověď na otázku "Co je smyslem života" a jak toho dosáhnout. Více o Bnej Baruch v ČR zde.
Co je Kabala a jak vám prakticky může pomoci v životě se dozvíte v bezplatných kurzech na Kabala Academy.

Rána pro britskou monarchii. Princezna Kate má rakovinu, chodí na chemoterapii

Britská princezna z Walesu Kate (42) se léčí s rakovinou. Oznámila to sama ve videu na sociálních sítích poté, co se...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...