Jak najít radost v jednoduchém životě?

3. 07. 2020 7:55:00
V jednoduchosti leží klíč ke štěstí. Změna, kterou nyní svět potřebuje, tedy není jen vrátit se k základům, ale zpět k jednoduchosti.

Kdybychom se mohli podívat na naši planetu z vyšší perspektivy, jako když svůj pohled z vesmíru popisují astronauti, jasně bychom si uvědomili, jak ohromujícím a harmonickým, a přitom jednoduchým způsobem, bez jakéhokoliv rozdělení, Země objímá lidstvo.

Koronavirus nás vede k novému rozměru života. Dramaticky změnil naši rutinu a návyky, abychom se na sebe mohli podívat z jiného úhlu pohledu, znovu zvážit, co je podstatné a co je zbytečné.

Virus nás očistí od našeho složitého a umělého života, našeho zvráceného a těžkopádného života a vrací zpět důležitost rodinného krbu spolu s myšlenkami na správné vzdělání a jednoduchost, kterou potřebujeme.

Život začínáme velmi jednoduchým způsobem, v blízkosti přírody. Muž otěhotní ženu, dítě se narodí a potřebuje pouze základní jídlo a péči. Poté, jak dítě roste a vyvíjí se, rostou také požadavky na množství materiálních prostředků a pozornost.

Naší prioritou je honba za penězi, rozptýlení a zábava a úspěch v naší kariéře. Mrháme svou energií a nakonec se cítíme prázdní.

Jak stárneme, znovu jsme přitahováni k jednoduchosti. Není to nutně jen proto, že naše energie se v průběhu let snižuje, což je fyziologická realita, ale hlavně proto, že nás všechny fantastické a složité ozdoby světa, které jsme vytvořili, již nezajímají. Člověk v této fázi života si obvykle uvědomuje, že nejjednodušší věci jsou nejvýznamnější. Příroda jde také tímto směrem.

Místo složitosti je příroda přitahována k jednoduchosti. Proto začínáme život jednoduchým a přirozeným způsobem a také ho tak končíme. Zdá se, že čím více se vyvíjíme jako společnost, jak se stáváme vyspělejšími lidskými bytostmi, dosáhneme vrcholu, od kterého my jako společnost začneme toužit po jednoduchém, ale smysluplném životě.

Pokud prozkoumáme kulturu, kterou jsme v průběhu let vytvořili – hudbu, obrazy, tanec – všechny lidské způsoby vyjadřování hlubokých vnitřních pocitů a myšlenek – uvidíme, že každá věc, která nás inspiruje a kterou obdivujeme, je ve finále blízká přirozenosti a relativně jednoduchá. To je budoucnost lidstva.

Takže po dokončení současné, komplikované fáze, kterou svět prochází, to skončí a budeme cítit rostoucí přitažlivost k jednoduššímu životu, ve kterém zažijeme nesčetné množství příchutí, z nichž nejdůležitější je příchuť lásky.

Jednoduchost nemusí nutně znamenat ubohý život, kde není co dělat. Místo toho se jedná o život, ve kterém se blíže ztotožňujeme s přírodou, takže začneme cítit roli, k jejímuž naplnění jsme se narodili, a to, co od nás příroda chce. Všichni podvědomě chceme najít odpověď na tuto otázku, odhalit tajemství života a jeho účelu. To je nejjednodušší a také nejhlubší otázka života.

Koronavirus zrychluje vnitřní zkoumání našeho nitra. Pod tlakem přírody se probudily zásadní otázky. Virus nás očistí od našeho složitého a umělého života, našeho zvráceného a těžkopádného života a vrací zpět důležitost rodinného tepla, myšlenky na správné vzdělání a jednoduchost, kterou potřebujeme.

Život je krátký a životní styl, který nás doposud ovládal, nám neponechal čas přemýšlet o jeho účelu. Koronavirus nám dává šanci. Zve nás k přemýšlení a porozumění tomu, jak skutečně žít, ne prostě jen existovat a přežívat. Jak? Nalezením radosti z malých, ale smysluplných věcí v životě. Je to mnohem jednodušší, než se zdá.

Autor: Michael Laitman | pátek 3.7.2020 7:55 | karma článku: 15.83 | přečteno: 235x

Další články blogera

Michael Laitman

Ovlivňuje můj názor způsob chování ostatních?

Existuje alegorie o mudrci, který seděl u městské brány a kolem něj procházel muž. Muž se obrátil na mudrce a zeptal se ho: „Řekni mi, jací lidé žijí v tomto městě, dobří nebo špatní?"

18.3.2024 v 4:40 | Karma článku: 7.77 | Přečteno: 199 | Diskuse

Michael Laitman

Máme schopnost léčit druhé?

Existuje jev, že když jsme v blízkosti člověka, na kterém nám záleží, náš dech a srdeční tep se mohou synchronizovat. Nebo lze zmírnit bolest blízkého člověka, který se necítí dobře tím, že ho držíme za ruku.

15.3.2024 v 5:27 | Karma článku: 6.66 | Přečteno: 106 | Diskuse

Michael Laitman

Lze nalézt štěstí i uprostřed všeho utrpení a bolesti?

Cílem našeho života by měla být snaha objevit a pochopit jeho podstatu a přijmout, že podstatu života nám má odhalit samo žití: jaká je jeho podstata a k jakému cíli nás vede nebo tlačí.

13.3.2024 v 4:46 | Karma článku: 3.21 | Přečteno: 87 | Diskuse

Michael Laitman

Co vlastně znamená „milovat"?

O lásce se říká: mít rád květinu znamená utrhnout ji, zatímco milovat květinu znamená denně ji zalévat.

11.3.2024 v 4:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Flaška

Tak si ty ruské volby shrňme

A řekněme si, co to vypovídá o nás. Stačí se podívat na různé reakce. A řeknu to takto – nestačíte se divit.

19.3.2024 v 7:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 | Diskuse

Ladislav Pokorný

Kateřina Konečná nechtíc prozradila, že dnešní komunistické názory jsou naprosto nelidské

O tom, že se komunisté nepolepšili a že jsou pátou kolonou putinovského Ruska, víme už dlouho. Ale že komunisté dnes vyhánějí demokratické politiky z televizních studií, otřáslo námi všemi. Kde se nová komunistická zvůle zastaví?

19.3.2024 v 0:59 | Karma článku: 19.71 | Přečteno: 246 | Diskuse

Eva Kislingerová

Budeme válčit se Slovenskem?

Z vyjádření některých politiků může nezúčastněný pozorovat nabýt dojmu, že diplomatické vztahy se Slovenskem jsou na bodu mrazu. Z médií to vypadá, že válka začíná a u Hodonína bude tanková bitva.

18.3.2024 v 13:24 | Karma článku: 21.56 | Přečteno: 503 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak s Babišem dohnat a předehnat ne Západ, ale Putinovo Rusko?

Západ se nám rozpadá před očima. Zato Rusko doslova vzkvétá. S doháněním Západu je konec, teď už nám zbývá, než jen dohánět a předhánět Rusko...

18.3.2024 v 11:15 | Karma článku: 18.06 | Přečteno: 231 | Diskuse

Jiří Turner

Tomáš Klus, Tomáš Halík a jiní „pomatenci“

Co intelektuál, to antisemita a nepřítel Izraele a FF UK jako líheň „hamásníků“. A pak tu máme ty naše angažované umělce, jako je Klus. Emoce, které vyvolává palestinsko-izraelský konflikt, už asi mnohým trochu zatemňují mozek.

18.3.2024 v 11:05 | Karma článku: 30.60 | Přečteno: 5332 | Diskuse
Počet článků 519 Celková karma 8.33 Průměrná čtenost 435

Michael Laitman - Profesor ontologie, PhD ve filozofiii a kabale a MSc v bio-kybernetice. Zakladatel a president Bnej Baruch vzdělávací světové organizace zabývající se autentickou Kabalou - vědou o spojení mezi lidmi rozkrývající odpověď na otázku "Co je smyslem života" a jak toho dosáhnout. Více o Bnej Baruch v ČR zde.
Co je Kabala a jak vám prakticky může pomoci v životě se dozvíte v bezplatných kurzech na Kabala Academy.

Nutný výchovný pohlavek, souhlasí Bouček i Havlová s přerušením projevu na Lvu

Moderátor Libor Bouček ostře zareagoval na kauzu ohledně délky proslovu režisérky Darji Kaščejevové na předávání cen...

Švábi, vši a nevychované děti. Výměna manželek skončila už po pěti dnech

Nová Výměna manželek trvala jen pět dní, přesto přinesla spoustu vyhrocených situací. Martina ze Znojma se pokoušela...

Vyzkoušeli jsme podvod z Aliexpressu. Může vás přijít draho, i po letech

Nakoupili jsme na Aliexpressu a pěkně se spálili. Jednu USB paměť, dvě externí SSD a jeden externí HDD. Ve třech...

Chtěli, abych se vyspala s Baldwinem kvůli jeho výkonu, říká Sharon Stone

Herečka Sharon Stone (66) jmenovala producenta, který jí řekl, aby se vyspala s hercem Williamem Baldwinem (61). Měla...

Byla to láska na první pohled, říká hvězda Gilmorek o manželství s modelkou

Milo Ventimiglia (46), představitel Jesse ze seriálu Gilmorova děvčata nebo Jacka Pearsona ze seriálu Tohle jsme my, je...